Przejdź do treści głównej

LABORATORIA 500 mg Tabletki

Ocena recepty online

Ocena recepty online

Lekarz przeanalizuje Twój przypadek i zdecyduje, czy wystawienie recepty jest medycznie uzasadnione.

Porozmawiaj z lekarzem o tym leku

Porozmawiaj z lekarzem o tym leku

Omów swoje objawy i opcje leczenia podczas szybkiej konsultacji online.

Ta strona ma charakter informacyjny. Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać indywidualną poradę. Jeśli objawy są poważne, zadzwoń pod numer alarmowy.
About the medicine

Jak stosować Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

Treść ulotki

  1. Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta
  2. Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol, 500 mg, tabletki
    1. Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.
    2. Spis treści ulotki:
  3. Co to jest lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol i w jakim celu się go stosuje
  4. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol
    1. Kiedy nie stosować leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol
    2. Ostrzeżenia i środki ostrożności
    3. Dzieci i młodzież
    4. Lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol a inne leki
    5. Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol z jedzeniem, piciem i alkoholem
    6. Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność
    7. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
    8. Lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol zawiera sorbitol (E420)
  5. Jak stosować lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol
    1. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol
    2. Pominięcie zastosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol
    3. Przerwanie stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol
  6. Możliwe działania niepożądane
    1. Zgłaszanie działań niepożądanych
  7. Jak przechowywać lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol
  8. Zawartość opakowania i inne informacje
    1. Co zawiera lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol
    2. Jak wygląda lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol i co zawiera opakowanie
    3. Podmiot odpowiedzialny
    4. Wytwórca

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol, 500 mg, tabletki

Paracetamolum

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według
zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
  • Jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja, należy zwrócić się do farmaceuty.
  • Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Patrz punkt 4.
  • Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Spis treści ulotki:

  • 1. Co to jest lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol i w jakim celu się go stosuje
  • 2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol
  • 3. Jak stosować lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol
  • 4. Możliwe działania niepożądane
  • 5. Jak przechowywać lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol
  • 6. Zawartość opakowania i inne informacje
Doctor consultation

Nie jesteś pewien, czy ten lek jest odpowiedni dla ciebie?

Omów swoje objawy i leczenie z lekarzem online.

1. Co to jest lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol i w jakim celu się go stosuje

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Działanie to wynika głównie ze zdolności paracetamolu do hamowania syntezy prostaglandyn
w ośrodkowym układzie nerwowym. Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol nie działa przeciwzapalnie,
nie uszkadza błony śluzowej żołądka, nie hamuje krzepnięcia ani agregacji płytek krwi, nie wywołuje
innych działań niepożądanych typowych dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Wskazania do stosowania:

  • bóle różnego pochodzenia, między innymi: bóle głowy (także migrenowe), stawowe, mięśniowe, miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych;
  • gorączka, np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat (szczegółowe
informacje patrz punkt 3).
Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do
lekarza.

2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

Kiedy nie stosować leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),
  • w przypadku choroby alkoholowej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol należy omówić to z lekarzem
lub farmaceutą.
Zachować szczególną ostrożność:

  • u osób z zaburzoną czynnością nerek,
  • u osób z zaburzoną czynnością wątroby (np. w wyniku przewlekłego nadużywania alkoholu, zespół Gilberta, żółtaczka).
  • u osób przyjmujących leki wpływające na czynność wątroby, u pacjentów z deficytem dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej, anemią hemolityczną, nadużywających alkoholu, odwodnionych i chronicznie niedożywionych,
  • u osób z alkoholowymi chorobami wątroby ryzyko przedawkowania jest wyższe,
  • u osób z astmą, u których występuje nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, zgłaszano niewielkie skurcze oskrzeli,
  • u pacjentów z sepsą, niedożywionych, z anoreksją lub niskim BMI,
  • przyjęcie jednorazowo kilku dawek dobowych może spowodować poważne uszkodzenie wątroby; w takim przypadku nie występuje utrata przytomności. Jednakże ze względu na ryzyko wystąpienia nieodwracalnego uszkodzenia wątroby, natychmiast należy wezwać pomoc medyczna, nawet gdy pacjent czuje się dobrze. Długotrwałe stosowanie może doprowadzić do uszkodzenia wątroby, chyba, że stosowanie paracetamolu odbywa się pod kontrolą lekarza,
  • w przypadku dzieci i młodzieży leczonych paracetamolem nie jest dozwolone podawanie innych leków przeciwgorączkowych, a w przypadku braku skuteczności leczenia, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą,
  • przedawkowanie paracetamolu może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby, to może skutkować koniecznością przeszczepu wątroby lub może spowodować zgon pacjenta.
  • jeśli u pacjenta występują ciężkie choroby, w tym ciężkie zaburzenia czynności nerek lub posocznica (gdy we krwi krążą bakterie i ich toksyny prowadzące do uszkodzenia narządów) lub niedożywienie, alkoholizm w fazie przewlekłej lub gdy pacjent przyjmuje również flukloksacylinę (antybiotyk). Notowano występowanie ciężkiej choroby o nazwie kwasica metaboliczna (nieprawidłowość krwi i płynów) u pacjentów w sytuacjach, gdy stosują oni paracetamol w regularnych dawkach przez dłuższy czas lub gdy przyjmują paracetamol wraz z flukloksacyliną. Objawy kwasicy metabolicznej mogą obejmować: poważne trudności z oddychaniem, w tym przyspieszone głębokie oddychanie, senność, uczucie mdłości (nudności) i wymioty.

W czasie stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol nie należy pić napojów alkoholowych.
Nie zaleca się długotrwałego (powyżej 3 dni) lub częstego samodzielnego stosowania paracetamolu
przez pacjentów.
Długotrwałe leczenie należy prowadzić tylko pod kontrolą lekarską.
Nie stosować dawek większych niż zalecane.
W przypadku wysokiej gorączki, objawów wtórnej infekcji lub utrzymywania się objawów po
upływie 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem.
Lek zawiera paracetamol.
Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy inne stosowane leki nie zawierają
paracetamolu. Nie należy przyjmować innych leków zawierających paracetamol (m.in. niektóre leki
stosowane w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy) ze względu na ryzyko przedawkowania
i związanego z tym uszkodzenia wątroby. Nie zaleca się długotrwałego lub częstego stosowania leku.

Dzieci i młodzież

Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat i dlatego nie należy go
stosować w tej grupie wiekowej.

Lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta
obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Zwłaszcza należy poinformować o stosowaniu:

  • leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) - ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek, w razie długotrwałego stosowania,
  • barbituranów (leków stosowanych przeciwdrgawkowo i uspokajająco), leków trójpierścieniowych (leków przeciwdepresyjnych) i leków indukujących enzymy wątrobowe - ryzyko uszkodzenia wątroby,
  • chloramfenikolu (antybiotyku) - wydłużenie okresu półtrwania chloramfenikolu, zwiększenie jego toksyczności,
  • inhibitorów MAO (leków stosowanych w psychiatrii i neurologii, np. fenelzyna) - ryzyko wystąpienia stanu pobudzenia i gorączki,
  • leków wzmagających perystaltykę (przemieszczanie się pokarmu i produktów trawienia w przewodzie pokarmowym) - przyspieszenie wchłaniania paracetamolu,
  • leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny (np. warfaryny) - nasilenie działania przeciwzakrzepowego oraz ryzyko wystąpienia krwawień,
  • zydowudyny (leku przeciwwirusowego) - nasilenie toksycznego działania zydowudyny na szpik kostny, powoduje częstsze występowanie alergii,
  • probenecydu (lek moczopędny) - opóźnia eliminację paracetamolu,
  • salicylamidu (lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy) - wydłuża czas wydalania paracetamolu,
  • cholestyraminy (lek obniżający poziom cholesterolu) - zmniejsza szybkość wchłaniania,
  • izoniazydu (lek przeciwgruźliczy) - zwiększa toksyczność paracetamolu,
  • lamotryginy (lek przeciwpadaczkowy) - paracetamol zmniejsza biodostępności lamotryginy
  • flukloksacyliny (antybiotyku) - z powodu poważnej nieprawidłowości krwi i płynów (nazywanej kwasicą metaboliczną), która powoduje konieczność pilnego leczenia (patrz punkt 2).

Fałszywe wyniki badań laboratoryjnych: paracetamol może wpływać na wyniki badań poziomu
kwasu moczowego jak i przy oznaczaniu stężenia glukozy we krwi metodą oksydazy –
peroksydazy.

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol z jedzeniem, piciem i alkoholem

W okresie przyjmowania produktu nie należy pić alkoholu. U osób nadużywających alkoholu może
dojść do uszkodzenia wątroby.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć
dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.
Lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol można podawać kobietom w ciąży, jeśli jest to klinicznie
uzasadnione. Należy stosować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę skutecznie łagodzącą ból lub
obniżającą gorączkę i przyjmować lek przez możliwie jak najkrótszy czas. Jeżeli ból nie zostanie
złagodzony lub gorączka się nie obniży lub jeżeli konieczne będzie zwiększenie częstości
przyjmowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.
W przypadku kobiet karmiących piersią lek stosować tylko w razie zdecydowanej konieczności.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność
prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol zawiera sorbitol (E420)

Lek zawiera 170 mg sorbitolu w każdej tabletce.
Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta (lub jego dziecka)
nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancję
fruktozy, rzadką chorobę genetyczną, w której organizm pacjenta nie rozkłada fruktozy, pacjent
powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku lub podaniem go dziecku.

Medicine questions

Zacząłeś przyjmować lek i masz pytania?

Omów swoje objawy i leczenie z lekarzem online.

3. Jak stosować lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według
zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy inne
przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.
Zalecana dawka to:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat (masa ciała powyżej 55 kg):
1 lub 2 tabletki jednorazowo (500 lub 1000 mg), maksymalnie 6 tabletek (3000 mg) na dobę.
Dzieci i młodzież w wieku od 12 do 15 lat:
1 tabletka jednorazowo, maksymalnie 4-6 razy na dobę.
Leku nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Zalecenia dotyczące stosowania:

  • Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku.
  • Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.
  • Nie stosować razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
  • Nie należy przekraczać zalecanych dawek, ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Nie należy przekraczać zalecanej maksymalnej dawki dobowej.
  • Rzadsza częstość stosowania dotyczy dzieci w dolnej granicy wiekowej.
  • W przypadku ponownego wystąpienia objawów (gorączka i ból) dozwolone jest ponowne podanie leku.
  • Jeśli ból lub gorączka trwa dłużej niż 3 dni lub gdy ból jest silniejszy, a gorączka jest wyższa, albo gdy pojawią się nowe objawy, należy przerwać leczenie i zasięgnąć porady lekarza.
  • Przyjmowanie paracetamolu w czasie jedzenia lub picia nie wpływa na działanie leku.
  • W przypadku pacjentów z niewydolnością nerek, niewydolnością wątroby lub Zespołem Gilberta, należy obniżyć dawkę lub wydłużyć odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami leku.

Sposób podania:
Podanie doustne.
Tabletkę należy połknąć popijając wodą.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

Lek należy zażywać zgodnie z zaleceniami.
W przypadku zażycia większej dawki niż zalecana mogą wystąpić objawy przedawkowania:
zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, anoreksja), bladość, ból brzucha, zaburzenia
czynności wątroby i nerek. Po dwóch dniach może wystąpić żółtaczka.
W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub więcej, należy
sprowokować wymioty (jeśli od zażycia nie upłynęła więcej niż jedna godzina).
Pacjenta należy natychmiast przewieźć do szpitala.

Pominięcie zastosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

Paracetamol stosuje się doraźnie, w razie potrzeby. W przypadku pominięcia dawki leku
i utrzymywania się dolegliwości należy przyjąć następną dawkę leku.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przerwanie stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się
do lekarza lub farmaceuty.

4. Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące bardzo rzadko(u mniej niż 1 na 10 000 osób):
reakcje nadwrażliwości (obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, potliwość, nudności,
niedociśnienie, wstrząs, anafilaksja), ciężka reakcja skórna, skurcze oskrzeli u pacjentów wrażliwych
na aspirynę lub inne NLPZ, zmniejszenie liczby krwinek, hepatotoksyczność, powiększenie wątroby,
hipoglikemia, ropomocz, zaburzenia czynności nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek, krew w moczu,
bezmocz.
Działania niepożądane występujące rzadko(u mniej niż 1 na 1000 osób):
zmniejszenie liczby: płytek krwi, leukocytów, czerwonych krwinek, alergie, depresja, splątanie,
halucynacje, drgawki, bóle głowy, zmiany w widzeniu, krwawienia, ból brzucha, biegunka, nudności,
wymioty, zmiany czynności wątroby, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka, świąd,
wysypka, potliwość, pokrzywka, rumień, egzantema, zapalenie skóry, zawroty głowy, złe
samopoczucie, gorączka, sedacja, przedawkowanie i zatrucie.
Działania niepożądane częstość nieznana(częstość nie może być ustalona na podstawie dostępnych
danych):
ostra uogólniona osutka krostkowa, toksyczna nekroliza, dermatoza polekowa, zespół Stevens-
Johnsona.
Poważne schorzenie, które może sprawić, że krew staje się bardziej kwaśna (tzw. kwasica
metaboliczna), u pacjentów z ciężką chorobą przyjmujących paracetamol (patrz punkt 2).

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione
w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie lub pielęgniarce.
Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania
Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych,
Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
Al. Jerozolimskie 181C
02-222 Warszawa
tel.: + 48 22 49 21 301
faks: + 48 22 49 21 309
Strona internetowa: https://smz.ezdrowie.gov.pl
Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat
bezpieczeństwa stosowania leku.

5. Jak przechowywać lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30ºC.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na blistrze i pudełku po EXP.
Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Nie stosować tego leku jeśli zauważy się, że blister jest uszkodzony lub wygląd tabletek uległ zmianie.
Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać
farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić
środowisko.

6. Zawartość opakowania i inne informacje

Co zawiera lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

  • Substancją czynną leku jest paracetamol - 500 mg/tabletkę.
  • Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sorbitol (E420) (170 mg/tabletkę), skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Jak wygląda lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol i co zawiera opakowanie

Lek ma postać tabletek, zapakowanych w blistry. Jeden blister zawiera 6 lub 10 tabletek.
Opakowanie zewnętrzne zawiera 6, 10, 20, 50, 500 lub 1000 tabletek w blistrach oraz informację
dla pacjenta.
Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.

Podmiot odpowiedzialny

URGO Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 142 B
02-305 Warszawa
tel/fax: 22 616 33 48 / 22 617 69 21

Wytwórca

Wörwag Pharma Operations Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. gen. Mariana Langiewicza 58
95-050 Konstantynów Łódzki
Data ostatniej aktualizacji ulotki:11.2024

Odpowiedniki Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol w innych krajach

Leki z tą samą substancją czynną dostępne w innych krajach.

Odpowiednik Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol w Włochy

Postać farmaceutyczna: Oral suspension, 120 MG/5 ML
Substancja czynna: paracetamol
Postać farmaceutyczna: Tablet, 500 MG
Substancja czynna: paracetamol
Producent: MYLAN S.P.A.
Bez recepty
Postać farmaceutyczna: Coated tablet, 500 MG
Substancja czynna: paracetamol
Bez recepty
Postać farmaceutyczna: Hard capsule, 1000 MG
Substancja czynna: paracetamol
Producent: SKILLPHARMA S.R.L.
Wymaga recepty
Postać farmaceutyczna: Tablet, 1000 MG
Substancja czynna: paracetamol
Wymaga recepty
Postać farmaceutyczna: Coated tablet, 500 MG
Substancja czynna: paracetamol
Bez recepty

Odpowiednik Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol w Hiszpania

Postać farmaceutyczna: TABLETKA, 500 mg
Substancja czynna: paracetamol
Producent: Neogen
Bez recepty
Postać farmaceutyczna: ROZTÓR/ZAPIESZONA POSTAĆ DOUSTNA, 100 mg/ml
Substancja czynna: paracetamol
Bez recepty
Postać farmaceutyczna: TABLETKA MUSUJĄCA, 1 g
Substancja czynna: paracetamol
Postać farmaceutyczna: TABLETKA MUSUJĄCA, 1000 mg
Substancja czynna: paracetamol
Postać farmaceutyczna: TABLETKA, 1 g paracetamolu
Substancja czynna: paracetamol
Producent: Teva Pharma S.L.U.
Wymaga recepty
Postać farmaceutyczna: TABLETKA, 650 mg
Substancja czynna: paracetamol
Producent: Teva B.V.
Bez recepty

Odpowiednik Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol w Ukraina

Postać farmaceutyczna: solution, 10 mg/ml; 50 ml or 100 ml in a vial
Substancja czynna: paracetamol
Producent: AT "Farmak
Wymaga recepty
Postać farmaceutyczna: solution, 10 mg/ml, 100 ml in a vial
Substancja czynna: paracetamol
Wymaga recepty
Postać farmaceutyczna: tablets, 500 mg
Substancja czynna: paracetamol
Bez recepty
Postać farmaceutyczna: tablets, 500mg
Substancja czynna: paracetamol
Producent: TOV "KUSUM FARM
Bez recepty
Postać farmaceutyczna: suspension, 120mg/5ml
Substancja czynna: paracetamol
Producent: TOV "KUSUM FARM
Bez recepty
Postać farmaceutyczna: tablets, 500 mg in 2 tablets per strip
Substancja czynna: paracetamol

Lekarze online w sprawie Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol

Omów stosowanie Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol, bezpieczeństwo i ocenę zasadności recepty zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Lekarz
5.0(38)

Andrei Popov

Medycyna ogólnaMedycyna bólu7 lat doświadczenia

Dr Andrei Popov jest lekarzem rodzinnym ze specjalistycznym przygotowaniem w zakresie leczenia bólu przewlekłego. Prowadzi konsultacje wideo dla dorosłych w Hiszpanii i w całej Europie: zarówno jeśli od miesięcy zmagasz się z bólem, którego nikt nie potrafił dobrze wyjaśnić, jak i wtedy, gdy potrzebujesz rozwiązać problem zdrowotny bez czekania tygodniami na wizytę.

Jego podejście jest jasne: wysłuchać, uporządkować Twój przypadek i przedstawić praktyczny plan działania oparty na medycynie opartej na dowodach oraz dostosowany do Twojej historii medycznej i potrzeb.

Ból: w czym może pomóc

  •   Ból przewlekły (ponad 3 miesiące)
  •   Migrena i nawracające lub bardzo silne bóle głowy
  •   Ból szyi, odcinka lędźwiowego, pleców i stawów
  •   Ból pourazowy po urazach lub operacjach
  •   Ból pochodzenia neurologicznego: neuralgia, ból neuropatyczny, fibromialgia

Medycyna ogólna

  •   Częste infekcje dróg oddechowych (przeziębienie, grypa, uporczywy kaszel)
  •   Nadciśnienie, cukrzyca i zaburzenia metaboliczne
  •   Omówienie wyników badań laboratoryjnych oraz raportów MRI/CT (wyjaśnione prostym językiem)
  •   Medycyna profilaktyczna i monitorowanie zdrowia
  •   Druga opinia oraz dostosowanie leczenia (jeśli jest to klinicznie uzasadnione)

Jak wygląda konsultacja
 Każda sesja trwa do 30 minut. Omawiane są objawy, historia choroby, przyjmowane leki oraz dostarczone badania. Na zakończenie otrzymujesz jasny plan leczenia, kolejne kroki oraz wskazówki, kiedy warto zaplanować dalszą kontrolę. Jeśli zostaną wykryte sygnały alarmowe, lekarz jasno poinformuje, czy konieczna jest wizyta osobista lub pilna pomoc medyczna.

Umów wideokonsultację
zł365
Lekarz
5.0(12)

Yevgen Yakovenko

Medycyna ogólna12 lat doświadczenia

Lek. Yevgen Yakovenko jest licencjonowanym chirurgiem i lekarzem medycyny ogólnej w Hiszpanii i Niemczech. Specjalizuje się w chirurgii ogólnej, dziecięcej i onkologicznej, a także w internie i leczeniu bólu. Prowadzi konsultacje online dla dorosłych i dzieci, łącząc precyzję chirurgiczną z kompleksowym wsparciem terapeutycznym. Konsultuje pacjentów w językach: ukraińskim, rosyjskim, angielskim i hiszpańskim.

Zakres konsultacji obejmuje:

  • Bóle ostre i przewlekłe: bóle głowy, mięśni, stawów, kręgosłupa, brzucha, bóle pooperacyjne. Identyfikacja przyczyn, dobór terapii, plan opieki.
  • Medycyna wewnętrzna: serce, płuca, układ pokarmowy, układ moczowy. Leczenie chorób przewlekłych, kontrola objawów, drugie opinie.
  • Opieka przed- i pooperacyjna: ocena ryzyka, wsparcie w podejmowaniu decyzji, kontrola po zabiegu, strategie rehabilitacyjne.
  • Chirurgia ogólna i dziecięca: przepukliny, zapalenie wyrostka robaczkowego, wady wrodzone, zabiegi planowe i pilne.
  • Urazy i kontuzje: stłuczenia, złamania, skręcenia, uszkodzenia tkanek miękkich, leczenie ran, opatrunki, skierowania do leczenia stacjonarnego.
  • Chirurgia onkologiczna: weryfikacja diagnozy, planowanie terapii, długoterminowa opieka pooperacyjna.
  • Leczenie otyłości i kontrola masy ciała: medyczne podejście do redukcji wagi, ocena chorób towarzyszących, indywidualny plan (dieta, aktywność fizyczna, farmakoterapia), monitorowanie postępów.
  • Interpretacja badań obrazowych: analiza wyników USG, TK, MRI i RTG, planowanie zabiegów chirurgicznych na podstawie danych obrazowych.
  • Drugie opinie i nawigacja medyczna: wyjaśnianie diagnoz, przegląd planów leczenia, pomoc w wyborze najlepszego postępowania.
Doświadczenie i kwalifikacje:
  • Ponad 12 lat praktyki klinicznej w szpitalach uniwersyteckich w Niemczech i Hiszpanii
  • Wykształcenie międzynarodowe: Ukraina – Niemcy – Hiszpania
  • Członek Niemieckiego Towarzystwa Chirurgów (BDC)
  • Certyfikaty z diagnostyki radiologicznej i chirurgii robotycznej
  • Aktywny uczestnik międzynarodowych konferencji i badań naukowych
Lek. Yakovenko tłumaczy złożone zagadnienia w prosty i zrozumiały sposób. Współpracuje z pacjentami, aby analizować problemy zdrowotne i podejmować decyzje oparte na dowodach naukowych. Jego podejście łączy wysoką jakość kliniczną, rzetelność naukową i indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Jeśli nie jesteś pewien diagnozy, przygotowujesz się do operacji lub chcesz omówić wyniki badań – Lek. Yakovenko pomoże Ci ocenić opcje i podjąć świadomą decyzję.

Umów wideokonsultację
zł307
Lekarz
5.0(3)

Lina Travkina

Medycyna ogólna13 lat doświadczenia

Lek. Lina Travkina jest licencjonowanym lekarzem medycyny rodzinnej i profilaktycznej we Włoszech. Prowadzi konsultacje online dla dorosłych i dzieci, wspierając pacjentów na każdym etapie opieki – od leczenia objawów ostrych po długoterminowe monitorowanie zdrowia i działania profilaktyczne.

Obszary opieki medycznej obejmują:

  • Choroby układu oddechowego: przeziębienia, grypa, ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, lekkie i umiarkowane zapalenie płuc, astma oskrzelowa
  • Problemy laryngologiczne i okulistyczne: zapalenie zatok, migdałków, gardła, ucha środkowego, zapalenie spojówek infekcyjne i alergiczne
  • Dolegliwości ze strony układu pokarmowego: zapalenie żołądka, refluks (GERD), zespół jelita drażliwego (IBS), niestrawność, wzdęcia, zaparcia, biegunki, infekcje jelitowe
  • Choroby urologiczne i zakaźne: ostre i nawracające zapalenie pęcherza, infekcje pęcherza i nerek, profilaktyka nawracających ZUM, bezobjawowa bakteriuria
  • Choroby przewlekłe: nadciśnienie, cukrzyca, hipercholesterolemia, zespół metaboliczny, zaburzenia tarczycy, nadwaga
  • Objawy neurologiczne i ogólne: bóle głowy, migrena, zawroty, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia snu, spadek koncentracji, lęki, astenia
  • Wsparcie w leczeniu bólu przewlekłego: bóle pleców, karku, stawów, mięśni, zespoły napięciowe, bóle związane z osteochondrozą i innymi chorobami przewlekłymi
Dodatkowe obszary opieki:
  • Konsultacje profilaktyczne i planowanie badań kontrolnych
  • Porady medyczne i wizyty kontrolne
  • Interpretacja badań i wskazówki diagnostyczne
  • Strukturalne wsparcie w przypadku niejasnych dolegliwości
  • Druga opinia w sprawie diagnozy i planu leczenia
  • Wsparcie dietetyczne i stylu życia przy niedoborach witamin, anemii, zaburzeniach metabolicznych
  • Opieka pooperacyjna i leczenie bólu
  • Konsultacje przedkoncepcyjne i wsparcie poporodowe
  • Wzmacnianie odporności i strategie redukcji częstotliwości infekcji
Lek. Travkina łączy medycynę opartą na dowodach z uważnym, spersonalizowanym podejściem. Jej konsultacje koncentrują się nie tylko na leczeniu, ale także na profilaktyce, powrocie do zdrowia i długoterminowym dobrostanie.

Jeśli w trakcie konsultacji okaże się, że Twój przypadek wymaga osobistego badania lub specjalistycznej opieki poza jej zakresem, sesja zostanie zakończona, a opłata w pełni zwrócona.

Umów wideokonsultację
zł295
Lekarz
5.0(21)

Nuno Tavares Lopes

Medycyna ogólna18 lat doświadczenia

Lek. Nuno Tavares Lopes jest licencjonowanym lekarzem w Portugalii z 17-letnim doświadczeniem w medycynie ratunkowej, medycynie rodzinnej, praktyce ogólnej i zdrowiu publicznym. Pełni funkcję Dyrektora ds. Medycznych i Zdrowia Publicznego w międzynarodowej sieci medycznej oraz jest zewnętrznym konsultantem WHO i ECDC.

Zakres konsultacji obejmuje:

  • Opiekę doraźną: infekcje, gorączka, ból w klatce piersiowej lub brzuchu, drobne urazy, nagłe przypadki pediatryczne
  • Medycynę rodzinną: nadciśnienie, cukrzyca, wysoki cholesterol, opieka nad chorobami przewlekłymi
  • Medycynę podróży: porady przedwyjazdowe, szczepienia, zaświadczenia fit-to-fly, choroby związane z podróżą
  • Zdrowie seksualne i reprodukcyjne: PrEP, profilaktyka STD, konsultacje, leczenie
  • Kontrolę masy ciała i zdrowy styl życia: indywidualne programy odchudzania, porady dotyczące stylu życia
  • Problemy dermatologiczne i laryngologiczne: trądzik, egzema, alergie, wysypki, ból gardła, zapalenie zatok
  • Leczenie bólu: ból ostry i przewlekły, opieka pooperacyjna
  • Zdrowie publiczne: profilaktyka, badania przesiewowe, monitorowanie długoterminowe
  • Zwolnienia lekarskie (Baixa médica) powiązane z Segurança Social w Portugalii
  • Zaświadczenia medyczne IMT potrzebne do wymiany prawa jazdy
Lek. Nuno Tavares Lopes zapewnia opiekę medyczną pacjentom stosującym leki z grupy GLP-1 (Mounjaro, Wegovy, Ozempic, Rybelsus) w ramach leczenia nadwagi lub otyłości. Oferuje indywidualny plan terapii, regularne wizyty kontrolne, dostosowanie dawek oraz zalecenia dotyczące łączenia leczenia z trwałymi zmianami stylu życia. Konsultacje odbywają się zgodnie z europejskimi standardami medycznymi.

Lek. Lopes zajmuje się również interpretacją badań diagnostycznych, opieką nad pacjentami złożonymi oraz zapewnia wsparcie wielojęzyczne. Niezależnie od tego, czy chodzi o nagłe problemy zdrowotne, czy długoterminową opiekę, pomaga pacjentom działać z pewnością i spokojem.

Umów wideokonsultację
zł297
Lekarz
0.0(0)

Antonio Cayatte

Medycyna ogólna44 lat doświadczenia

Dr Antonio Cayatte to lekarz medycyny ogólnej i ostrej z ponad 30-letnim doświadczeniem klinicznym, naukowym i dydaktycznym. Prowadzi konsultacje online dla dorosłych pacjentów z ostrymi objawami lub chorobami przewlekłymi, wymagającymi kompleksowej opieki. Najczęstsze powody konsultacji: 

  • nagłe lub niejasne objawy wymagające szybkiej oceny
  • kontrola i leczenie chorób przewlekłych
  • opieka po hospitalizacji i analiza wyników badań
  • wsparcie medyczne podczas pobytu za granicą

Ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Lizbońskim, przez wiele lat wykładał medycynę wewnętrzną na Boston University School of Medicine. Posiada aktywne prawo do wykonywania zawodu lekarza w Portugalii i Wielkiej Brytanii. Jest członkiem American Heart Association. Konsultacje odbywają się w języku angielskim lub portugalskim. Pacjenci cenią jego doświadczenie, rzeczowość i indywidualne podejście do każdej sytuacji.

Dr Antonio Cayatte zapewnia kompleksową opiekę w szerokim zakresie powszechnych problemów zdrowotnych, w tym:

  • Układ oddechowy i laryngologia: ostre zapalenie oskrzeli, stany związane z zapaleniem płuc, zapalenie zatok, zapalenie migdałków, infekcje ucha, choroby gardła, alergiczny nieżyt nosa
  •  Zdrowie oczu: alergiczne i infekcyjne zapalenie spojówek, a także zaczerwienione lub podrażnione oczy
  •  Układ pokarmowy i moczowy: choroba refluksowa przełyku (GERD), zapalenie żołądka, zakażenia dróg moczowych, zapalenie pęcherza
  •  Choroby przewlekłe: nadciśnienie tętnicze, podwyższony cholesterol oraz uporządkowane planowanie kontroli masy ciała
Umów wideokonsultację
zł323

Uzyskaj receptę na Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol online

1

Wypełnij 2-minutowy formularz

Opisz swoje objawy, historię choroby i lek, o który prosisz.

2

Wybierz lekarza lub pozwól nam przydzielić

Wybierz specjalistę lub dopasujemy Cię do najbliższego dostępnego lekarza.

3

Lekarz analizuje Twój przypadek

Zazwyczaj w ciągu 30 minut. Może zadawać dodatkowe pytania przez czat.

4

Odbierz w dowolnej aptece

Recepta elektroniczna wysłana na Twój e-mail — ważna w całej Polsce.

Często zadawane pytania

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol nie wymaga recepty w Polska. Możesz skonsultować się z lekarzem online, aby sprawdzić, czy ten lek może być odpowiedni w Twojej sytuacji.

Substancją czynną w Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol jest paracetamol. Informacja ta pomaga rozpoznać leki o tym samym składzie, ale pod różnymi nazwami handlowymi.

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol jest produkowany przez Woerwag Pharma Operations Sp. z o.o.. Nazwy handlowe i opakowania mogą się różnić w zależności od dystrybutora.

Lekarze, tacy jak Lekarze rodzinni, Psychiatrzy, Dermatolodzy, Kardiolodzy, Endokrynolodzy, Gastroenterolodzy, Pulmonolodzy, Nefrolodzy, Reumatolodzy, Hematolodzy, Zakaźnicy, Alergolodzy, Geriatrzy, Pediatrzy, Onkolodzy, mogą ocenić, czy stosowanie Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol jest odpowiednie w Twoim przypadku, w zależności od sytuacji klinicznej i lokalnych przepisów. Możesz umówić konsultację online, aby omówić objawy i możliwe dalsze kroki.

Polska posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę ochrony zdrowia w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Gdańsk. Apteki są łatwo dostępne i działają zgodnie z obowiązującymi przepisami, zapewniając dostęp do leków na receptę.

Możesz kupić Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu lub Gdańsku w każdej aptece, posiadając ważną receptę.

Aby uzyskać receptę, możesz skorzystać z Oladoctor:

Inne leki zawierające tę samą substancję czynną (paracetamol) to m.in. Acenol Forte, Acenol, APAP 325 mg. Mogą one różnić się nazwą handlową lub postacią, ale zawierają ten sam składnik terapeutyczny. Przed zmianą lub rozpoczęciem nowego leku skonsultuj się z lekarzem.

Bądź na bieżąco z Oladoctor

Informacje o nowych usługach, aktualizacjach produktu i przydatnych materiałach dla pacjentów.